вівторок, 15 листопада 2016 р.

Сім чудес Рвненщини

Тема. Заочна мандрівка. Сім чудес Рівненщини.
Мета. Вихвати любов  до рідного краю, прагнення  дізнаватися щось нове, гордитися і берегти духовні цінності народу, формувати громадянську позицію.
Очікувані результати. Гордість за свлою землю, за край, де народився, сформувати історичну пам’ять. Духовні  і моральні цінності, почуття громадянської гідності.
Обладнання. Карта Рівненщини, відеофільм «Сім чудес Рівненщини», запис пісні Мозгового «Край», виставка книг Л. Костенко «Берестечко», Степана Бабія  «Потривожені птахи», Є. Шморгуна «Сніги непочаті», Т. Шевченка «Варнак», зб. Фотографій «Рівненщина».

Хід заняття
І. Мотивація
Ми зібралися на виховну годину, щоб перегорнути іще одну сторінку із шкільного життя. Яка, сподіваюся, залишить у ваших серцях спогад про приємні хвилини спілкування  і поселить у ваших серцях любов до рідного краю, гордість за  його неповторність і оригінальність.
Формування позитивного анстрою,асоціація.
-         Що очікуєте від сьогоднішнього спілкування?
-         Звучить пісня «Край», Мозгового. Приослухавши пісню, утворіть
асоціативний ряд від слова край: рідна сторона,  отчий дім, друзі, мамина пісня, казка….
-         Прослухайте вірш С. Бабія «Я в серце своє узяв цю землю…»
ІІ. Повідомлення теми  і мети бесди
Ми з вами ніяк не вирішимо,  куди поїдемо, в який куточок рідної землі зазирнемо. Тому спочатку здійснимо заочну подорож. Познайомимося з найцікавішими куточками рідного краю, дізнаємося, чи маємо чим гордитися, можливо,  захочемо кудись поїхати.
Вчитель. 1) А яким транспортом найкраще подорожувати? ( залізницею)
-         А чи знаєте ви, що на Рівненщині зберігся ще унікальний вид
транспорту -  вузькоколійка? Тому перший маршрут, який обираємо – Антонівка – Зарічне.
Повідомлення учнів про вузькоколійку – Додаток 1

-Але краще один раз побачити, ніж почути( відеофільм 1)
2) -  Ви мабуть звернули увагу на краєвиди. Здійснимо прогулянку лісом: заплющіть очі – ліс, який він, що ви бачите?
- Відпочили. Мандруємо далі залізницею із Щарічного до Дубно. (відеофільм 2)
- Мандруючи на південь не можемо оминути Тараканівський  форт.
Повідомлення учнів про Тараканівський форт – Додаток 2
(Прегляд фільму 3)
-         Далі до села Пляшева – поле Берестецької битви. Що заєте про цю
історичну подію?
Повідомлення учня  про Берестецьку битву.
-         Про цю подію  написав Т. Шевченко, а  із сучасників – Ліна Костенко
(прегляд фільму 4)
-          А зараз до Вавилонських афін – Острога. На шляху не оминемо Свято-
троїцького монастиря в  Межиричі ( перегляд фільму 5).
-         Острог – місто славної минувшини. Що відомо про місто? Як
будувалися храми, розкаже книга Є. Шморгуна «Сніги непочаті». ( фільм 6)
-         А тепер на схід – у Корецький свято-троїцький жіночий монастир.
-         Що відомо про цю пам’ятку?
Повідомлення учнів про Корецький монастир – Додаток 3 ( фільм 7)
-         Чи могли б ви запропонувати 8-9 чудо? Які є ще місця на Рівненщині?
(Пресопниця, Млинів, Гоща, Корецький замок, Соеколині гори…)
Підсумок.
-Які почуття викликала  у вас ця подорож?
- Чому слід знати про такі визначні місця?
- Що слід робити, щоб ц івитвори людських рук побачили  ваші внуки?
-Чи викликала ця подорож бажання побачити хоч одне із цих місць?
Вчитель. Гордіться своїм краєм, любіть його, пам’ятайте: без минулого немає майбутнього.




Немає коментарів:

Дописати коментар